logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dotacja celowa dla niepublicznych podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie miasta Bydgoszczy (BZS.0143.10.2019)

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 409 ze zm.) o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, Uchwała nr LXI/1356/18 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 20 czerwca 2018 r. w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla niepublicznych podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce (Dziennik Urzędowy Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 29 czerwca 2018 roku Dz.URZ.WOJ. KUJ-POM. z 2018r. poz. 3398), Zarządzenie nr 500/2018 Prezydenta Miasta Bydgoszczy z dnia 30 sierpnia 2018 r. w sprawie określenia wzoru wniosku oraz umowy o przyznanie dotacji celowej dla niepublicznych podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie miasta Bydgoszczy.

Wymagane dokumenty

Wniosek o przyznanie dotacji celowej dla niepublicznych podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie miasta Bydgoszczy.

Nie dotyczy.

Do 30 dni od daty złożenia wniosku.

Jednostka odpowiedzialna

Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 61, pok. 5 i pok. 18, tel. 58-59-239, tel. 58-58-904.

Dodatkowe informacje

Osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej prowadzące na terenie miasta Bydgoszczy żłobki lub kluby dziecięce i posiadające wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych mogą otrzymać dotację celową z budżetu Miasta Bydgoszczy na dziecko objęte opieką. Wysokość dotacji: - 400 zł miesięcznie na dziecko, zamieszkałe na terenie miasta Bydgoszczy, objęte opieką w żłobku lub klubie dziecięcym; - 500 zł miesięcznie na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, zamieszkałe na terenie miasta Bydgoszczy, objęte opieką w żłobku lub klubie dziecięcym. Warunkiem przyznania dotacji jest złożenie wniosku, a następnie podpisanie stosownej umowy. Podmiot prowadzący żłobek lub klub dziecięcy do 10 dnia każdego miesiąca składa w Biurze ds. Zdrowia i Polityki Społecznej UMB informację o liczbie dzieci zapisanych, według stanu na 1 dzień miesiąca, za który udzielana jest dotacja przypadająca na dany miesiąc. Dotacje przekazywane są w miesięcznych transzach.