Budownictwo
i architektura
Sporządzenie wypisu, wyrysu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków.

Sporządzenie wypisu, wyrysu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków

Wniosek o sporządzenie wypisu, wyrysu z ewidencji gruntów i budynków i Klauzula RODO.

1. Po pobraniu, wypełnieniu i podpisaniu wniosku (podpisem elektronicznym) można złożyć wniosek w urzędzie:

A. Elektronicznie - poprzez ePUAP jako załącznik do pisma ogólnego do podmiotu publicznego - TUTAJ wpisując w polu Ustaw/zmień adresata nazwę: URZĄD MIASTA BYDGOSZCZY (lub na adres skrytki ePUAP: /umb/SkrytkaESP)

B. Listownie na adres: Prezydent Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 1 , 85-102 Bydgoszcz, z dopiskiem Wydział Mienia i Geodezji

C. Listownie na adres: Wydział Mienia i Geodezji, ul. Grudziądzka 9-15 , 85-130 Bydgoszcz

D. Osobiście w Sekretariacie Wydziału Mienia i Geodezji UM Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, pokój 2 (budynek A, parter)

E. Osobiście poprzez Kancelarię Ogólną Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 1

2. Jeśli reprezentuje cię pełnomocnik, dołącz pełnomocnictwo wraz z dowodem zapłaty opłaty skarbowej za jego udzielenie. Nie trzeba dołączać pełnomocnictwa, jeśli wniosek w imieniu przedsiębiorcy składa osoba wpisana, jako pełnomocnik do CEIDG.

3. Jako dowód zapłaty możesz dołączyć wydruk potwierdzający dokonanie operacji bankowej. Jeśli nie chcesz przekazać urzędowi oryginału dowodu zapłacenia opłaty skarbowej, to możesz zażądać jego zwrotu. W takim przypadku urząd na złożonym przez ciebie wniosku dokona adnotacji o uregulowaniu opłaty. Natomiast tobie zwróci dowód zapłacenia opłaty – będzie na nim adnotacja urzędu o wniesieniu opłaty.

UWAGA. Wnioski o sporządzenie wypisu, wyrysu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków, wysyłane na adres e-mail Sekretariatu Wydziału Mienia i Geodezji nie będą już rozpatrywane.

Wniosek o sporządzenie wypisu, wyrysu z ewidencji gruntów i budynków - dostępny TUTAJ (edytowalny PDF) i Klauzula RODO -dostępne tutaj (PDF)

Opłaty wynikające z przepisów znowelizowanej Ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne z dnia 17 maja 1989r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 2052), naliczone w Dokumencie Obliczenia Opłaty, zostaną uregulowane kartą płatniczą, przekazem pocztowym lub przelewem na konto Urzędu Miasta Bydgoszczy:

Bank PKO S.A., numer konta 74 1240 6452 1111 0010 4788 1317

po złożeniu wniosku i otrzymaniu Dokumentu Obliczenia Opłaty.

Wnioski realizowane do 30 dni.

Referat Geodezji i Katastru w Wydziale Mienia i Geodezji Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, pok. nr 7 , tel. 52 58 58 367.

Tryb załatwienia sprawy nie przewiduje środka odwoławczego.

W przypadku konieczności udostępnienia danych osobowych wymagane jest wykazanie interesu prawnego - dotyczy osób niebędących właścicielami nieruchomości.

Wydanie wypisu, wyrysu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków
Wydanie wypisu, wyrysu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków. Wysokość opłaty wynika z Dokumentu Obliczenia Opłaty (pozycja nr 8 – suma należnych opłat po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy zgodnie z ust. 15 załącznika do ustawy)