Translate:
Imprezy
i zgromadzenia
Strona główna / Imprezy i zgromadzenia / Patronat Prezydenta

Imprezy i zgromadzenia

Patronat Prezydenta
pdf
Patronat Prezydenta

karta nr: UMB264

Jesteś organizatorem miejskiego wydarzenia i chcesz ubiegać się o Patronat Prezydenta Miasta Bydgoszczy lub udział Prezydenta Miasta w Komitecie Honorowym? Tutaj wyjaśniamy, jak ubiegać się o Patronat.

Patronat Prezydenta Bydgoszczy i udział Prezydenta Bydgoszczy w Komitecie Honorowym to formy wyróżniania inicjatyw, przedsięwzięć, wydarzeń i wydawnictw, które wzbogacają społeczne życie miasta, mają istotne znaczenie dla mieszkańców, służą propagowaniu godnych poparcia idei lub przyczyniają się do promocji Bydgoszczy oraz kształtowania jej pozytywnego wizerunku.

Przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznaj się z regulaminem, który dostępny jest TUTAJ

Organizatorzy wydarzeń cyklicznych, które w poprzednich edycjach objęte zostały wyróżnieniem, wypełniają tylko część "A" wniosku. Organizatorzy pozostałych wydarzeń - zobowiązani są wypełnić zarówno część "A" wniosku, jak i część "B".

Wniosek dostępny jest na stronie internetowej miasta oraz poniżej

wersja edytowalna wniosku

wersja pdf

WAŻNE! Wniosek musi zostać przekazany do Urzędu najpóźniej na 30 dni przed terminem wydarzenia, które ma zostać objęte Patronatem Prezydenta.

Wypełniony wniosek możesz dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta Bydgoszczy (Kancelaria Ogólna, ul. Jezuicka 1) lub drogą pocztową. Zachęcamy do przesyłania zeskanowanego wniosku drogą elektroniczną na adres: patronaty@um.bydgoszcz.pl

Zarówno złożenie wniosku, jak i jego rozpatrzenie oraz przyznanie Patronatu Prezydenta nie podlega opłacie.

Przed terminem Twojego wydarzenia drogą mailową, telefoniczną lub tradycyjną pocztą skontaktuje się z Tobą pracownik Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Dlatego tak istotne jest, abyś we wniosku podał wszystkie dane kontaktowe do siebie, w szczególności adres mailowy i telefon - to ułatwi załatwienie sprawy.

Decyzję o przyznaniu Patronatu podejmuje zawsze każdorazowo Prezydent Miasta. Wydziałem prowadzącym tego typu sprawy jest Biuro Komunikacji Społecznej, które po przeanalizowaniu wniosku przedstawia swoją rekomendację Prezydentowi Miasta. Biuro Komunikacji Społecznej mieści się w ratuszu, ul. Jezuicka 1, I piętro pok. 100A, tel. 52-58-58-365, e-mail: bks@um.bydgoszcz.pl

Nie przewiduje się trybu odwoławczego.

Szczegóły współpracy zostaną przedstawione z przesłanej korespondencji. Ważne, abyś jako organizator wydarzenia objętego Patronatem, najpóźniej 30 dni po zakończeniu imprezy, przesłał - w ten sam sposób co wniosek - sprawozdanie z realizacji przedsięwzięcia.

Formularz sprawozdania w wersji edytowalnej

Formularz sprawozdania w wersji pdf

Zarządzenie nr 574/2017 Prezydenta Miasta Bydgoszczy z dnia 18 października 2017 r. w sprawie trybu przyznania Patronatu Prezydenta Bydgoszczy oraz udziału Prezydenta Bydgoszczy w Komitecie Honorowym. Pełna treść zarządzenia TUTAJ