Zmiana kodu PIN 1 lub PIN 2 w e-dowodzie.

Chcesz zmienić swój kod PIN 1 lub PIN 2 w e-dowodzie - możesz to zrobić w dowolnym urzędzie lub przez internet!

Tylko posiadacz e-dowodu.

E-dowód.

1. W dowolnym urzędzie gminy – na terenie miasta Bydgoszczy można się zgłosić bez uprzedniej rejestracji telefonicznej.

2. Przy użyciu specjalnej aplikacji - musisz posiadać oprogramowanie do obsługi e-dowodu E-dowód menadżer - do pobrania TUTAJ  oraz czytnik lub aplikację eDO App Konieczne jest podanie dotychczasowego kodu PIN, a następnie podanie nowego kodu PIN i powtórzenie go. Kod PIN 1 posiada cztery cyfry, a kod PIN 2 sześć cyfr.

Usługa jest bezpłatna.

1. Wydział Spraw Obywatelskich, Referat Dowodów Osobistych:

A. ul. Przyrzecze 13, parter "Wydawanie dowodów osobistych", tel. (52) 58 58 650, 884,

B. ul. Emilii Gierczak 6 – Fordon filia Referatu Dowodów Osobistych, tel. (52) 58 58 733.

Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 roku o dowodach osobistych (Dz.U.2021.816)

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 stycznia 2020 roku w sprawie wzoru dowodu osobistego, jego wydawania i odbioru oraz utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu (Dz.U.2021.1865)

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 lutego 2019 roku w sprawie warstwy elektronicznej dowodu osobistego (Dz.U.2019.400)

Sprawdź TUTAJ zasady przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących prawach z tym związanych zgodnie z RODO